Echt Deutsch je autentická němčina, kterou mluvíme, kterou učíme -měkká, zvukomalebná, aktuálně mluvená, s příslovečnou německou jiskrou a grácií - a současně vtipně trefný název pro naši vlastní ověřenou výukovou metodu.

Prostě Echt Deutsch. Efektivně, CHytře, Trvale.

Efektivně: Opakování (a procvičování) je matka moudrosti. A procvičování, které je zábavné a napínavé, o to více. O této jednoduché pravdě jsme ze zkušenosti přesvědčeni. Neustálé procvičování proto tvoří základ naší vyučovací metody. Na pozadí poutavého příběhu, který tvoří jádro výukových skript, rozděleného podle jednotlivých lekcí od A0 po B1 od nejprve jednoduchých a postupně stále složitějších textů, rozvíjíme svižnou konverzaci, obsahující přesně formulované, v textu užité slovní obraty, větné vazby a idiomy. Systémem několikrát opakovaných odpovědí na krátké otázky k danému textu si studenti automaticky osvojí správné gramatické návyky a ustálená slovní spojení. Velký důraz přitom stále klademe na správnou výslovnost, přízvuk a rytmus řeči.
CHytře: "Chytrý nemá čas se učit nazpaměť, chytrý musí vymýšlet" Říkal pan Werich. A my to víme taky. Chytré není učit se nazpaměť, chytré je, si věci vědomě zažít a navzájem si je v hlavě propojit. Proto jsme na základě našich zkušeností s výukou němčiny vymysleli a stále vymýšlíme chytré pomůcky, jako např. Korrektbox, nebo gramatické leporelo, které v kombinaci s živou výukou podporují zažití a vzájemné propojení slovíček, ustálených slovních vazeb a idiomů a umožní jejich procvičování kdykoliv a kdekoliv. Korrektbox obdrží každý student spolu se skripty.
Trvale: Situace, které člověka pobaví a rozesmějí, se zaryjí do paměti. Vtipné chyby, které jsme za léta praxe od studentů sesbírali, jsou zlatou studnicí pro naši poutavou výuku. Situačně používáme názorné vtipné obrázky a karikatury, aby Vás němčina s námi nejen bavila, ale hlavně aby se Vám trvale zaryla pod kůži. Čemu se od srdce zasmějete, to už nezapomenete.

Studijní materiály:

  • 1. Echt Deutsch Skripta
  • 2. Korrektbox Echt Deutsch
  • 3. Gramatické leporelo
Petra Barthová
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 602 975 291
Mrštíkova 399/2
(areál WERK)
460 07 Liberec 3
IČ: 70335524
DIČ: CZ7156045754

Bankovní spojení:
51-2072230277/0100